کمری یا سوناتا یا پاسات

مدلهای قدیمیتر هر سه خودرو در ایران وجود داشته و بسیاری از ما با آنها خاطرات زیادی داریم.از سوي ديگر دو خودرو تويوتا و هيونداي نسل كنوني خود را هم در بازار ايران عرضه كردهاند به همين دليل اين تست ميتواند براي ما ايرانيها ملموستر باشد. هیوندا سوناتا GLS، تویوتا کمری LE و فولکس واگن پاسات SE سه خودرویی هستند که در این مطلب به آنها و ویژگیهایشان پرداخته خواهد شد. هر سه خودرو برای سال 2012 طراحی و ساخته شدهاند و به رغم ابعاد تقریباً یکسان، هر سه خودرو چهار سیلندر هستند. همگی آنها بین 20 تا 25 هزار دلار قیمتگذاری شده و اغلب امکانات و آپشنهای مورد نیاز به صورت استاندارد بر روی آنها وجود دارد.

پس از آنکه در چند پاراگراف زیرین با برخی از خصوصیات سه خودرو آشنا شدید، سراغ عملکرد خودروها بر روی جاده خواهیم رفت.
هیوندای سوناتا GLS
شركت خودروسازي هيوندا به عنوان یکی از برترین خودروسازان جهان در سال 1947 توسط چونگ جويونگ به عنوان يك شركت ساختماني تاسيس شد و هيچگاه فكر نميكرد كه بتواند پس از گذشت بيش از نيم قرن به چنين موفقيتهايي دست پيدا كند.
هيونداي پس از تاسیس به تدريج توانست زيرمجموعههاي خود را گسترش داده و هماكنون به عنوان يكي از گروههاي خودروسازاني معروف در كنار ديگر رقبا به فعاليت ميپردازد، به طوري كه شركت زيرمجموعه آن با نام هيونداي موتورز در حال حاضر و به اذعان ويكيپديا چهارمين خودروساز بزرگ جهان به شمار ميرود.
يكي از مدلهاي موفق این شرکت سوناتا است كه قابليتهاي بالاي آن بر شهرت هيونداي در سراسر جهان افزوده است. اين مدل در ايران نيز ورود پيدا كرده و مشتريان خاصي را به سمت خود جذب كرده است، حال هيونداي با تجربه سالهاي گذشته خود اقدام به معرفي مدل 2012 اين خودرو به بازار كرده و تغييرات خوبي نيز در آن صورت داده است.
هیوندای سوناتا GLS خودرویی جذاب است كه در ابتدا بر روي آن موتور 2.4 ليتري چهار سیلندر نصب شده بود و این موتور میتوانست تا 198 اسب بخار قدرت و 184 پوند ـ فوت گشتاور تولید کند، حال آنکه موتور فعلی این خودرو قادر به توليد قدرتي معادل 198 اسببخار در شش هزار و 300 دور در دقيقه است. گشتاور آن نيز برابر با 184 پوند ـ فوت در چهار هزار و 250 دور در دقيقه اعلام شده، اين در حالي است كه حداكثر دور موتور آن شش هزار و 500 دور در دقيقه است. با توجه به وزن 1.61 تني اين خودرو نسبت وزن به قدرت آن معادل 16.3 پوند ـ اسببخار است، در حالي كه از مجموع وزن آن 60 درصد روي چرخهاي جلو و 40 درصد روي چرخهاي عقب قرار گرفته است.
هیوندا سوناتا همچنین داراي جعبهدنده شش سرعته اتوماتيك بوده و از فاصله محوري 2.79 متري برخوردار است. طول، عرض و ارتفاع آن نيز به ترتيب 4.82، 1.83 و 1.47 متر اندازهگيري شده است. سيستم كنترل ثبات، كيسههاي هواي جلو، بغل و پردهاي بغل به صورت استاندارد روي آن نصب شده و خودرو و موتور به ترتیب به مدت پنج سال یا 100 هزار کیلومتر و 10 سال یا 160 هزار کیلومتر گارانتي شدهاند. در همین حال میتوانید به مدت پنج سال و با کارکرد نامحدود از خدمات تعمیرات کنار جادهای آن بهرهمند شوید. براي خودرويي با چنين امكاناتي قيمت 20 هزار و 455 دلار به صورت استاندارد و براي خودرو حاضر در تست قيمت 22 هزار و 305 دلار تعيين شده که در هر دو بخش هیوندا سوناتا ارزانتر از رقبای خود است.
تویوتا کمری LE
تویوتا کمری LE دیگر خودرویی است که به نمایندگی از خودروسازن ژاپنی در این رقابت حضور یافته است. این خودروی زیبا و کممصرف برای سال 2012 طراحی و ساخته شده و بر روی آن موتور قدرتمند چهار سیلندر نصب شده است که توانایی تولید قدرتی معادل 178 اسب بخار در شش هزار دور در دقیقه برای آن تعیین شده است. در همین حال گشتاور آن 170 پوند- فوت در چهار هزار و 100 دور در دقيقه اعلام و حداكثر دور موتور آن نيز شش هزار و 200 دور در دقيقه عنوان شده است. گفتني است كه بر روي اين خودرو جعبهدنده شش سرعته اتوماتيك نصب شده كه از عملكرد قابل قبولي برخوردار است.
تویوتا کمری وزني معادل 1.58 تن دارد و از این نظر سبکترین خودروی رقابت به شمار میرود. از مجموع وزن تویوتا 62 درصد روي چرخهاي جلو و 38 درصد روي چرخهاي عقب واقع شده است. همچنين با در نظر گرفتن قدرت و وزن اين خودرو، نسبت وزن به قدرت آن 17.8 پوند اسببخار محاسبه شده است. اين خودرو داراي فاصله محوري 2.77 متری است و براي طول، عرض و ارتفاع آن به ترتيب اندازههاي 4.8، 1.82 و 1.47 متر تعيين شده است. اين خودروي پنج سرنشينه همچنين فضاي كافي در اختيار راننده و سرنشينان قرار ميدهد و درون آن ميتوان تا 14 فوت مكعب بار جا داد.
اگر خواستيد يك دستگاه تویوتا کمری بخريد توجه داشته باشيد كه اين خودرو داراي سيستم كنترل ثبات و اصطكاك بوده و از كيسههاي هواي دوتايي جلو و پردهاي جلو و عقب برخوردار است و خودرو و موتور آن به ترتيب سه سال يا 57.6 هزار کیلومتر و پنج سال يا 96 هزار کیلومتر گارانتي شدهاند. میزان گارانتی تعمیرات کنار جادهای این خودرو نیز دو سال یا 40 هزار کیلومتر عنوان شده است. این خودرو به صورت استاندارد با بهای 23 هزار و 260 دلاری به بازار عرضه میشود و برای خودروی حاضر در تست ارزش 23 هزار و 700 دلاری تعیین شده است.
فولکسواگن پاسات SE
فولکس واگن پاسات آلمانی هم که در ایران بسیار شناخته شده است، خودرویی کارا و قدرتمند است و بر روی آن موتورخوبی نصب شده و این موتور قادر به توليد قدرتي برابر با 170 اسببخار در پنج هزار و 700 دور در دقيقه است. گشتاور آن هم 177 پوند ـ فوت در چهار هزار 250 دور در دقيقه و حداكثر دور موتور آن شش هزار دور در دقيقه اعلام شده است. با در نظر گرفتن وزن 1.63 تني پاسات نسبت قدرت به وزن آن 19.2 پوند ـ اسببخار بوده که از دو خودروی دیگر بهتر است. در این خودرو جعبهدنده شش سرعته اتوماتيك وظیفه خود را در انتقال قدرت موتور به چرخها به خوبی هرچه تمامتر انجام میدهد و این جعبه دنده در تست شتاب و جاده کمک زیادی به این خودروی تکنولوژیک آلمانی خواهد کرد.
از كل وزن خالص پاسات چرخهاي جلو 60 درصد و چرخهاي عقب 40 درصد را تحمل ميكنند و این در حالی است که پاسات سنگینترین خودروی شرکت کننده در تست به شمار میرود. اين خودرو داراي فاصله محوري 2.8 متري و طول، عرض و ارتفاع 4.86، 1.83 و 1.48 متر است. امكانات كيسه هوا و گارانتي اين خودرو همانند سوناتا بوده و براي آن بهاي 24 هزار و 495 دلار در نظر گرفته شده، اين در حالي است كه خودرو شركتكننده در تست 25 هزار و 595 دلار ميارزد و این قیمتها نشان میدهد که فولکس واگن پاسات گرانترین خودروی تست است. برای این خودرو نقاط قوت و ضعف مشخص شده است که سواری راحت و روان، موتور بدون لرزش و صدا، جعبه دنده مدرن و تزئینات درونی زیبا از جمله مزایای آن است.
همانطور كه انتظار میرفت وزن کمتر تویوتا کمری به کمک این خودرو آمده و توانست به مدد موتور قدرتمند خود در شتاب اولیه صفر تا 48 کیلومتر در ساعت با ثبت رکورد 2.7 ثانیهای در مکان اول بایستد. فولکس واگن پاسات با زمان 2.9 ثانیهای و هیوندا سوناتا با رکورد سه ثانیهای در مکانهای بعدی جای گرفتند.
هیوندا سوناتا در ادامه تست به خود آمده و به مدد جعبه دنده خوب خود از فولکس واگن پیشی گرفته و به مکان دوم صعود کرد. این خودرو نشان داد که برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت تنها به 6.2 ثانیه زمان نیاز دارد و این در حالی بود که فولکس واگن در این بخش رکورد 6.5 ثانیهای را ثبت کرد. البته در تست شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت تویوتا کمری با رکورد 5.8 ثانیهای همچنان پیشتاز میدان بود.
هیوندا سوناتا در ادامه تست فاصله خود با تویوتا کمری را کاهش داده و در جریان شتاب 160 کیلومتر در ساعت زمان 22.6 ثانیه را رکوردگیری کرد که این زمان برای تویوتا کمری 21.2 ثانیه بود. در این تست فولکس واگن با توجه به وزن بیشترش در بهترین حالت توانست پس از 24.7 ثانیه به این سرعت دست پیدا کند. تست يكچهارم مايل هم براي پاسات، کمری و سوناتا به ترتيب 16.8 ثانيه در 134 کیلومتر در ساعت، 15.9 ثانيه در 142.8 کیلومتر در ساعت و 16.4 ثانيه در 139.52 کیلومتر در ساعت به ثبت رسيد.
تویوتا کمری در بخش ترمزگیری نیز برتری پیدا کرد و این بار نیز وزن کمتر به داد این خودرو رسید. کمری توانست پس از طی مسافتی معادل 36.57 متر از سرعت 100 کیلومتر در ساعت متوقف شود. توقف از چنین سرعتی برای فولکس واگن سنگین وزن 39.62 متر مسافت نیاز داشت و این مسافت برای هیوندا سوناتا 39 متر بود.
در بخش مصرف سوخت طبق روال همیشگی خودروسازان آسیای شرقی عملکرد بهتری داشتند و تویوتا کمری و هیوندا سوناتا نشان دادند که مصرف سوخت آنها در مقایسه با فولکس واگن کمتر است، حال آنکه دو خودرو در این بخش تقریبا مشابه هم عمل کردند. تویوتا کمری با گنجایش باک 65 لیتری نشان داد که برای طی 100 کیلومتر مسافت در شهر و جاده به ترتیب به 9.41 و 6.72 لیتر بنزین نیاز دارد. در این بخش هیوندا سوناتا با اندک اختلافی در مکان دوم ایستاد.
میزان مصرف سوخت این خودرو با گنجایش باک 70 لیتری در جاده همانند تویوتا کمری و برابر با 6.72 لیتر در هر 100 کیلومتر بود، حال آنکه مصرف سوخت آن در شهر 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده که اندکی بیشتر از تویوتا است. فولکس واگن پرمصرف هم باکی با گنجایش 70 لیتر دارد و این خودرو در بهترین حالت قادر است تا برای طی مسافت 100 کیلومتری در شهر و جاده به ترتیب 10.69 و 7.59 لیتر بنزین بسوزاند. شاید به نظرتان برسد که با توجه به نتایج به دست آمده در تست باید تویوتا کمری مکان اول این تست را به خود اختصاص دهد، اما کارشناسان مجله موتورترند که تمامی بخشهای سه خودرو را به دقت مورد بررسی قرار دادهاند معتقد هستند که فولکس واگن پاسات شایستگی قرار گرفتن در مکان اول را دارد. به گفته متخصصان اگرچه ممکن است فولکس واگن پاسات در مسیر مستقیم اندکی از رقبای خود کندتر باشد اما این خودرو در مسیرهای واقعی و پر پیچ و خم عملکرد بهتری دارد و از فرمانپذیری خوبی برخوردار است. در همین حال درون این خودرو احساس راحتی بیشتری به راننده و سرنشینان میدهد و زیباتر است.
تویوتا کمری به رغم عملکرد خوبش در تست جاده نتوانست در مکان بهتری به جز دوم قرار بگیرد و هیوندا سوناتا نیز رتبه سوم را از آن خود کرد.

 

موارد مرتبط

ما را در گوگل محبوب کنید

به اين صفحه امتياز دهيد